کلیه کاربرانی که قصد عضویت و خریداری از سایت شیرازمارکتینگ را دارند، باید مفاد این توافق‌نامه را کامل مطالعه و سپس اقدام به عضویت و خرید از سایت کنند. عضویت در سایت و یا خرید از آن به منزله مطالعه و قبول شرایط خرید،عضویت، قوانین و مقررات مربوطه است.

محتویات این صفحه در هر زمانی قابل تغییر است و این حق برای مجموعه ی "شیراز مارکتینگ" محفوظ بوده که بدون اطلاع و هماهنگی قبلی، اقدام به، به روزرسانی و یا تغییر در محتوای این صفحه کند. کاربران موظف هستند که به صورت دوره ای به این صفحه مراجعه کرده تا از تغییرات احتمالی در قوانین آگاه شوند. همچنین "شیراز مارکتینگ" بعد از هر بار به روزرسانی خبری مبنی بر تغییرات در این صفحه را در قسمت اخبار منتشر خواهد کرد.

قانون اول:

افراد برای عضویت در سایت و خرید از آن باید در هنگام خرید یا در حالت عادی به قسمت ثبت نام مراجعه کنند . در این مرحله با وارد کردن اطلاعات لازم مانند نام و نام خانوادگی، رمز عبور و آدرس پست الکترونیکی، مراحل عضویت را تکمیل کنند.

تبصره:

تنها اشخاص حقیقی حق عضویت در سایت را دارند.

تبصره:

صرف عضویت در سایت دلیل بر قبول و پذیرش مفاد موافقت نامه بوده و خلاف آن به هیچ وجه پذیرفته نیست.

تبصره:

کاربر باید رمز عبور و نام کاربری خود را حفظ نموده و چنانچه آن را فراموش کند، می‌تواند برای ثبت نام مجدد و اخذ کلمه عبور جدید اقدام کند و یا جهت بازیابی رمز عبور خود از گزینه بازیابی رمز عبور در پنجره ورود مراحل را طی نمایند.

تبصره:

کاربر باید شماره تلفن خود را به همراه سایر اطلاعات درخواستی به‌طور صحیح اعلام نموده و مسئولیت ثبت اشتباه و یا خلاف واقع بر عهده شخص کاربر است.

تبصره:

عضویت در سایت شیراز مارکتینگ رایگان می باشد.

تبصره:

به دلیل آنکه در برخی از موارد احراز هویت خریدار از طریق نام و نام خانوادگی ارائه شده در سایت امکان‌پذیر است، مسئولیت هرگونه مغایرت مشخصات فوق با هویت واقعی عضو بر عهده خود افراد بوده و شرکت هیچ‌گونه مسئولیتی نسبت به مغایرت‌های احتمالی ندارد.

تبصره:

هر شخص مجاز به داشتن تنها یک حساب کاربری در شیراز مارکتینگ می باشد.

قانون دوم:

کاربر، مسئول حفظ و نگهداری تمام تلفن‌ها، سخت‌افزار کامپیوتر و سایر ابزار ضروری برای دسترسی، استفاده از این سایت و تمام هزینه‌های مرتبط به آن است . شیراز مارکتینگ مسئول صدمات احتمالی ابزار کاربر نمی‌باشد.

قانون سوم:

افراد بالای 18 سال تمام حق عضویت و انجام معامله (خرید) را در سایت شیراز مارکتینگ دارند.

تبصره:

عضویت برای افراد بین 15 تا 18 سال با اجازه ولی و یا قیم امکان‌پذیر و معتبر است. افراد زیر 15سال، حق عضویت در شیراز مارکتینگ را ندارند.

تبصره:

رعایت حکم این قانون و صحت ارائه اطلاعات بر عهده مشتری (عضو) بوده و شیراز مارکتینگ هیچ‌گونه مسئولیتی در این خصوص ندارد.

قانون چهارم:

کاربر عضو، پس از عضویت و اخذ رمز و کلمه عبور، حق خرید از سایت را دارد.

قانون پنجم:

فرایند خرید از سایت توسط کاربر به این شرح است:

بازدید از خدمات ارائه شده در سایت

پرداخت مبلغ تعیینی به ‌صورت آنلاین یا کارت به کارت به همراه فیش واریزی

ثبت فاکتور مربوطه به همراه شماره فاکتور اختصاصی در حساب کاربری

ارائه رسید پرداخت جهت دریافت سرویس از مراکز ارائه دهنده ی خدمات از طریق پیامک یا آدرس ایمیل

تبصره

کاربر موظف است هنگام مراجعه به مراکز خدمات رسید خود را به همراه داشته باشد.

تبصره

با توجه به نوع خدمات کاربر بایستی قبل از مراجعه هماهنگی لازم را انجام دهد.

تبصره

پس از اتمام عملیات خرید، امکان انصراف از خرید به هیچ وجه برای خریدار امکان پذیر نمی باشد.

تبصره

کاربر موظف است پس از انجام هر خرید ،حداکثر ظرف مدت 24 ساعت هماهنگی های لازم را جهت دریافت خدمات مربوطه با مراکز ارائه خدمات به عمل آورد.بدیهی است پس از گذشت این زمان از نظر شیرازمارکتینگ کاربر (عضو )خدمت مورد نظر را دریافت کرده و این مجموعه هیچ مسولیتی در قبال فاکتور ثبت شده نخواهد داشت.

قانون ششم:

اختلال در سرویس اینترنت و یا هر رویدادی که باعث شود ایمیل حاوی کد خرید از شیرازمارکتینگ به کاربر نرسد موجب از بین رفتن حق کاربر نمی‌شود. همچنین شیرازمارکتینگ مسئولیتی در قبال خرابی‌ها و یا عدم سرویس‌دهی به دلیل اختلال در سرویس اینترنت و سایر زیرساخت های مورد نیاز ندارد.

قانون هفتم:

چنانچه حسب مورد به جای ایمیل از طریق پیام کوتاه و یا سند کاغذی استفاده شود در این صورت اسناد کاغذی و یا پیام کوتاه به جای پست الکترونیک اثری بر حقوق و تعهدات کاربر عضو ندارد.

قانون هشتم:

به منظور تعمیرات دوره‌ای وب سایت شیراز مارکتینگ به‌ طور موقت غیرقابل دسترس می‌شود و کاربران حق اعتراض ندارند .

قانون نهم:

کلیه ی مراکز فنی خدماتی طرف قرارداد با شیرازمارکتینگ حسب نیاز دارای مدارک و مجوزهای لازم از مراکز قانونی ( اتحادیه ها و ... )میباشند. لیکن رعایت کلیه ی موارد شغلی به لحاظ کمی و کیفی بر عهده مرکز ارائه دهنده ی خدمت بوده و هرگونه تخلف احتمالی قابل پیگیری از مراجع مربوطه خواهد بود و شیراز مارکتینگ ضمن تلاش برای حفظ کیفیت خدمات ارائه شده و انجام پیگیری و رسیدگی به شکایات، هیچ مسئولیتی در قبال خدمت ارائه شده، کیفیت آن و مشکلات احتمالی ندارد.

قانون دهم:

مسئولیت تمامی فعالیت‌هایی که از طریق حساب کاربری انجام می‌شود مطلقاً به عهده‌ی شخص کاربر است، در نتیجه ضروری است که کاربر در حفظ اطلاعات حساب کاربری خود، ازجمله نام کاربری و رمز عبور، حداکثر اقدامات لازم را به عمل آورد و از این طریق مانع استفاده‌ی دیگران از آن گردد. همچنین ضروری است که کاربر در صورت ظن به دسترسی ثالث به حساب کاربری خویش ، در اسرع وقت نسبت به تغییر رمز عبور خود اقدام نماید و در صورت لزوم شرکت را مطلع کند تا حساب کاربری مذکور را مسدود نماید.

قانون یازدهم:

کاربر ( عضو ) متعهد می‌شود هیچ‌گاه از خدمات شیراز مارکتینگ به صورتی که به شیراز مارکتینگ صدمه‌ای وارد کند، استفاده نکند. در صورتی که کاربر ( عضو ) نسبت به سوءاستفاده از امکانات فراهم شده در شیراز مارکتینگ در جهت منافع شخصی و یا آسیب ها اعم از مادی و یا معنوی به منافع این مجموعه اقدام نماید،شیراز مارکتینگ ضمن داشتن حق قطع خدمات و غیرفعال نمودن حساب کاربری، مجاز خواهد بود با مراجعه به مراجع قضایی و یا سایر مراجع ذیصلاح قانونی نسبت به مطالبه جبران خسارات وارده اقدام نماید.

هنوز عضو شیراز مارکتینگ نشدید!