شروع به کار در سال 1400

شروع به کار در سال 1400
رکورد سرعت اینترنت جهان شکسته شد

رکورد سرعت اینترنت جهان شکسته شد

حقایق عجیب آرایشی

حقایق عجیب آرایشی

  • در تاریخ ۲ خرداد ۱۳۹۹
  • در دسته‌بندی بانوان

شاید سوال های زیادی در مورد محصول های آرایشی بهداشتی در ذهن شما وجود داشته باشد . سوالهایی مانند اینکه: آیا استفاده از اتوبرنزه ها برای پوست مضر است یا نه؟

پرسش و پاسخ درباره محصولات بهداشتی و 7 حقیقت آرایشی را دنبال کنید :
استفاده از کرم های لاغری موثر است ؟

به دنبال مصرف مواد غذایی ، بیش از حد نیاز ، سلول های چربی یا ادیپوسیت ها بزرگ و تکثیر می شوند تا بتوانند چربی ها را درون خود ذخیره کنند . این سلول ها زیر پوست و بین اندام های داخلی جمع می شوند و تشکیل بافت چربی می دهند . کرم های لاغری از ذخیره چربی در بافت چربی زیر پوست پیشگیری می کنند و حالت زیباتری به پوست می دهند . البته راه حل های دیگری هم جز مصرف کرم های لاغری وجود دارد مثلا برخی از مواد مانند کافئین بخصوص وقتی صبح مصرف شوند ، سوخت و ساز چربی را بالا می برند . برخی دیگر مانند فلورید زین هم که در سیب وجود دارند، به خصوص اگر عصر مصرف شوند ، ذخیره ی چربی را کاهش می دهند . مشکل اصلی کرم های لاغری این است که باید به طور مرتب و روزانه مصرف شوند در غیر اینصورت چربی دوباره زیر پوست ذخیره می شود و حالتی نازیبا به آن می دهد .

آیا اتوبرنزه ها مضرند ؟

اتوبرنزه ها از مرطوب کننده و شیر و DHA دی اکسیداستون که ماده اصلی اتوبرنزه هاست ساخته شده اند . DHA مولکولی است که از ذرت بدست می آید و در سطح بدن در تماس با اسیدهای امینه سلول های پوست ، باعث رنگی شدن سلول های مرده می شود . هر بار که حمام می روید سلول های مردهمی ریزند و رنگ ناشی از اتوبرنزه ها هم از بین می رود . خود اتوبرنزه ها مضر نیستند بلکه این باور که درصورت استفاده از اتوبرنزه ها نیازی به استفاده از کرم ضد آفتاب یا هیچ نوع حفاظت دیگری درمقابل آفتاب نیست ، مشکل ساز می شود .

چرا گاهی پوستمان سریع تر برنزه می شود و این رنگ مدت بیشتری دوام دارد ؟

اواخر هر سال ، دوره تجدید سلولی کند می شود و بیش از ۲۱ روز ، زمان استاندارد ، لازم است تا سلول های اپیدرم که اشعه UV را جذب کرده اند و برنزه شده اند ، به سطح پوست برسند ، بمیرند و جای آنها را سلول های تازه و روشن بگیرد . به طور کلی ، پوست افرادی که به بلوغ رسیده اند ، نسبت به کودکان رنگ برنزه را مدت طولانی تر حفظ می کند .

چرا برخی از ریمل ها ضد آب هستند ؟

فرمول تهیه ریمل هر تولیدکننده ای متفاوت است . به طور کلی ریمل ها به دو گروه اصلی کلاسیک یا معمولی و واترپروف یا ضدآب تقسیم می شوند . ریمل کلاسیک ، مخلوطی از آب و موم های گیاهی است که به آن رنگ و پلیمرهایی افزوده می شودکه به آن حالتی کرمی با قابلیت کشسانی می دهد . در ریمل ضد اب به جای آب ، از حلال های قابل تبخیر استفاده شده است . مزیت این نوع ریمل بر ریمل کلاسیک این است که در صورت گریه کردن یا رفتن زیر باران یا شستن صورت ، پاک نمی شود و مژه ها را دانه دانه از هم جدا می کند و حالت زیبایی به آنها می دهد . برای پاک کردن ریمل کلاسیک ، آب و صابون کافی است اما برای پاک کردن ریمل های ضد آب باید از آرایش پاک کن های مخصوص که حاوی چربی و آب هستند ، استفاده کرد . این محلول ها را قبل از استفاده خوب به هم بزنید .

چرا شامپوهای بیولوژیک مانند سایر شامپوها کف نمی کنند ؟

بسیاری از افراد گمان می کنند شامپویی که بهتر کف می کند ، اثر پاک کنندگی بهتری دارد اما این باور اشتباه است زیرا کف شامپو ، موها را تمیز نمی کند بلکه مواد شوینده داخل آن است که چربی و کثیفی را از بین می برد . در شامپوهای بیو ، برعکس شامپوهای کلاسیک که در آنها سدیم لوریل سولفات روی چربی مو تاثیر می گذارد ، ماده ای به نام تانسیو که یکی از مشتقات شکر است ، وجود دارد . این ماده به اندازه سدیم لوریل سولفات موثر است اما کف کنندگی کمتری دارد . همیشه در هنگام خرید شامپوی سر خود و یا صابون مناسب و همچنین تشخیص لوازم آرایش تقلبی بسیار دقت کنید .

چرا برخی از عطرها پوست را تحریک می کنند ؟

برخی از ترکیب ها مانند انواع نگهدارنده ها یا روغن های گیاهی موجود در عطرها ، محرک هستند . لینانول، گرانیول و سیترونلول که هر سه از ترکیبات معطر گیاهی اند ، از محرک ترین مواد درون عطرها هستند که متاسفانه استفاده از آنها هنوز ممنوع نشده است . الکل نیز به ندرت می تواند باعث تحریک پوست شود . در صورتی که در اثر استفاده از عطر دچار علائم حساسیت می شوید ، می توانید با مراجعه به متخصص و انجام تست آلرژی ، دریابید به کدام ترکیب عطر حساسیت دارید . بهترین راه حل ، اسپری عطر روی لباس است تا ترکیبات آلرژی زا با پوستتان در تماس نباشند .

 

نکات مهم در رابطه با رنگ مو
۱۵ آبان

در این مقاله می خواهیم نکات مهم در رابطه با رنگ مو را بطور خلاصه وار برای شما توضیح دهیم.

لوازم آرایشی تان را بدون میکروب کنید!
۰۶ تیر

به شما آموزش می دهیم که چگونه لوازم آرایشی تان را تمیز و عاری از میکروب کنید

ثابت نگه داشتن آرایش در هوای گرم
۲۸ اردیبهشت

چگونه در هوای گرم آرایش صورتمان را ثابت نگه داریم؟

جدیدترین‌ها
شروع به کار در سال 1400
  • در تاریخ ۱ فروردین ۱۴۰۰
  • در دسته‌بندی اخبار
شروع به کار در سال 1400
گارانتی و زمان تحویل گوشی موبایل
  • در تاریخ ۲۴ آبان ۱۳۹۹
  • در دسته‌بندی اخبار
گارانتی و زمان تحویل گوشی موبایل
نکات مهم در رابطه با رنگ مو
  • در تاریخ ۱۵ آبان ۱۳۹۹
  • در دسته‌بندی بانوان
نکات مهم در رابطه با رنگ مو
تشخیص نژاد و سن از روی عکس
تشخیص نژاد و سن از روی عکس